naynava
11 اسفند 1401 - 13:04

خدمات‌رسانی به مسافران در نوروز با حفظ حرمت ماه رمضان انجام شود

اراک- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: خدمات ستاد سفر و ارائه خدمات به مسافران نوروزی با حفظ حرمت ماه مبارک رمضان انجام شود.

به گزارش خبرنگار مهر، بهنام نظری صبح پنج شنبه در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر استان مرکزی اظهار داشت: همه دستگاه‌های عضو ستاد خدمات سفر و مدیریت بحران استان در ایام نوروز برای ارائه خدمات باید در آمادگی صد درصد باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی افزود: اسکان اضطراری برای همه مناطق استان پیش بینی شود و این نیازمند آمادگی همه جانبه است و فرمانداران و مدیران در این خصوص تصمیمات لازم را اتخاذ کنند و غافل گیری از هرگونه حوادث در ایام نوروز قابل قبول نیست.

وی ادامه داد: جلوگیری از سرقت در پارکینگ‌ها و اماکن عمومی و تأمین امنیت و رفاه مردم و مسافرین یک ضرورت مهم است و نباید اجازه دهیم اتفاقات ناگوار کام مسافرین را تلخ کند.

نظری با اشاره با اینکه معمولا بیشترین حجم تصادفات در ۳۰ کیلومتری ورودی شهرها اتفاق می‌افتد و این نیاز به آسیب شناسی دارد، گفت: البته نباید همه امکانات در ورودی شهرها متمرکز شود و باید در بین راه‌ها امکانات استراحت و رفاهی فراهم شود تا از بروز حوادث ناشی از خستگی و خواب آلودگی جلوگیری شود.

وی بیان کرد: راهنمایی در مسیرها و ترتیب تصمیمات ترافیکی باید مورد توجه باشد و روشنایی برخی جاده‌ها مطلوب نیست که باید رفع شود و استفاده از ظرفیت پیامک برای اطلاع رسانی و اقدامات فرهنگ سازی مورد توجه باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی تاکید کرد: آغاز زود هنگام طرح نوروزی با توجه به شروع ماه مبارک رمضان در ایام نوروز می‌تواند سطح آمادگی‌ها را افزایش دهد و لذا باید از آغاز نیمه دوم اسفند آمادگی کامل باشد و خدمات ستاد سفر با حفظ حرمت ماه مبارک رمضان انجام شود.

وی بیان کرد: همه توان برای برقراری شادی و نشاط مردم در ایام نوروز و از طرفی بهره گیری از فرصت معنوی ماه مبارک رمضان باید پای کار باشد و همه دستگاه‌های استان در این خصوص وظیفه دارند.

نظری خاطر نشان کرد: مشخص شدن یک سخنگو برای ارائه جزئیات خدمات و توضیحات لازم در صورت بروز حوادث برای جلوگیری از سو استفاده‌های احتمالی در فضای مجازی یک ضرورت است و باید از اقدامات جزیره‌ای و پراکندگی جلوگیری کرد تو مردم دچار سردرگمی نشوند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1067928