naynava
10 دی 1401 - 13:45

درخواست مجدد صدر اعظم آلمان از شهروندان برای صرفه جویی در مصرف انرژی

صدر اعظم آلمان در سخنرانی سال نوی خود مجددا از شهروندان خواست در مصرف انرژی صرفه جویی کرده و منسجم و متحد باشند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "دی ولت" آلمان، "اولاف شولتز"، صدر اعظم آلمان در سخنرانی سال نوی خود از مردم آلمان خواست سال جدید را با اعتماد به نفس و انرژی آغاز کنند.

اولاف شولتز در سخنرانی سال نوی خود از شهروندان خواست انسجام داشته باشند و به قدرت خود اعتماد کنند. با توجه به متن سخنرانی که از قبل توزیع شده بود، شولز گفت: امشب یک سال سخت به پایان می رسد. روسیه یک جنگ تجاوزکارانه امپریالیستی در وسط اروپا را رهبری می کند.

صدراعظم آلمان ادامه داد: با این حال، داستان سال 2022 فقط درباره جنگ، رنج و نگرانی نیست، بلکه در مورد انسجام و قدرت است - و بله، همچنین در مورد اعتماد. این سخنرانی قرار است شنبه شب از تلویزیون پخش شود.

شولتز همچنین از آلمانی ها خواست به صرفه جویی در انرژی ادامه دهند. وی گفت که مخازن ذخیره گاز نیز به خوبی پر شده‌اند زیرا در چند ماه گذشته با هم در مصرف انرژی صرفه جویی کرده‌ایم. وی افزود: این موضوعی مهم در ماه های آینده باقی خواهد ماند. و من می خواهم امروز صمیمانه از این بابت تشکر کنم!

شولتز در رابطه با جنگ اوکراین به شکست ها و محاسبات غلط روسیه اشاره کرد و سه نکته را برجسته کرد.

شولتز گفت، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در عرض چند روز، همانطور که برنامه ریزی کرده بود، اوکراین را تسخیر نکرد، بلکه کاملا برعکس. او تمایل اوکراین برای دفاع از خود را دست کم گرفت. ثانیاً اتحادیه اروپا و ناتو از هم جدا نشده اند، بلکه متحدتر از هر زمانی شده اند و ثالثاً، ما در آلمان زمانی که روسیه شیرهای گاز ما را در تابستان بست، تسلیم نشدیم ، زیرا اجازه نمی دهیم از ما اخاذی شود.

شولتز همچنین نگرانی های شهروندان را قابل درک دانسته و گفت: این نقطه عطف ما و کشورمان را نیز در معرض آزمایش قرار می دهد. ما با اوکراینی‌ها همدردی می‌کنیم که حتی در روزهایی مانند امروز، از بمب‌ها و موشک‌های روسیه استراحتی ندارند. در آلمان نیز، پیامدهای جنگ را می‌توان در زندگی روزمره احساس کرد - هنگام خرید در سوپرمارکت، در پمپ بنزین یا زمانی که قبض برق یا گاز را پرداخت می کنیم.

وی افزود: اما آلمان کشوری با شفقت و آماده کمک بی نظیر است که در آن مردم از دیگران دفاع می‌کنند. شولتز همچنین به بسته های امدادی دولت خود اشاره کرد و خلاصه کرد: این آلمان در آغاز سال جدید است: یک کشور قدرتمند. کشوری که با انرژی و سرعت به سوی آینده ای خوب و امن حرکت می کند. کشوری که خود را به ویژه در شرایط سخت تسلیح می کند.

صدراعظم آلمان تأکید کرد که طرح تسهیل شرایط جدید برای شهروندان از روز یکشنبه در ابتدای سال 2023 اجرایی می‌شود که شامل افزایش مزایای مسکن، افزایش کمک هزینه فرزند، معافیت مالیاتی به مبلغ 19 میلیارد یورو و سقف قیمت برای هزینه‌های برق، گاز و گرمایش منطقه‌ای. شولتز گفت: انسجام ما بزرگترین دارایی ماست. وی افزود: آرزویش این است: "بیا در سال آینده با هم متحد باشیم."

بدبینی اکثر شهروندان آلمانی به آینده

اکثر آلمانی ها اکنون نگران وضعیت کشور و سال جدید هستند. در یک نظرسنجی که توسط هورست اوپاچوفسکی، آینده‌شناس هامبورگ با همکاری موسسه ایپسوس انجام شد، تنها 35 درصد از پاسخ‌دهندگان این بیانیه را تأیید کردند که سال آینده را با اعتماد به نفس و خوش‌بینی زیادی اغاز می کنند و اعلام کردند: من انتظار زمان های بهتری را دارم. یک سال قبل، 53 درصد خود را خوش بین به آینده می دانستند، در پایان سال 2020/21، این رقم 56 درصد بود.

اوپاچوفسکی از "سقوط اعتماد" در جامعه آلمان صحبت کرد. وی با توجه به درخواست های متعدد برای صرفه جویی در انرژی، توضیح داد: شهروندان به هیچ هشداری از بالا در مورد اینکه کجا و چگونه باید صرفه جویی کنند، نیاز ندارند، بلکه خودشان این کار را انجام می دهند. 64 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی بر این عقیده بودند که شهروندان دوباره متحدتر هستند و به خودشان کمک خواهند کرد.

به نظر بسیاری از شهروندان آلمانی، سال 2022 سال خوبی نبود. در نظرسنجی اخیر آلنزباخ برای روزنامه فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ 61 درصد با این جمله موافق بودند و اعلام کردند که اگر به بحران‌ها و مشکلات کنونی فکر کنید، سال گذشته 2022 بدترین سال در یک زمان طولانی بوده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 945515