naynava
27 آذر 1401 - 16:56

آلمان قواعد پناهندگان را بر اساس منافع خود تغییر می‌دهد

وزیر کشور فدرال آلمان در سخنانی از تصمیمات دولت برای اصلاح قواعد پناهندگی به منظور جذب بیشتر نیروهای مهاجر متخصص از یک طرف و تسریع روند اخراج‌های پناهندگانی که از نظر آلمان اجازه اقامت در این کشور را ندارند خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از نشریه "فوکوس" آلمان، نانسی فایزر، وزیر کشور فدرال آلمان، می خواهد روند پناهندگی در کشورش را تسریع بخشد. وی در این باره گفت: این باید از طریق اصلاح قانون شهروندی اجرا شود. از جمله، برنامه ریزی شده است که برای کارگران ماهر برای تسهیل تابعیت و مهاجرت و همچنین گسترش تابعیت مضاعف برنامه ریزی شود . به گفته وی اما از طرفی روند اخراج ها نیز باید با موفقیت بیشتری نسبت به قبل اجرا شوند.

فایزر در مصاحبه با روزنامه "دی ولت" در مورد اینکه آلمان چگونه باید اخراج های بیشتری را انجام دهد و چه تغییرات اساسی در سیاست مهاجرت مورد نیاز است صحبت کرد.

وزیر کشور آلمان بارها تاکید می کند که آلمان یک کشور مهاجرتی مدرن است و مهاجران به چشم انداز بیشتری در آلمان نیاز دارند. وی تاکید کرد: به منظور ساده سازی روند پناهندگی، اکنون باید رویه قضایی یکنواخت تر شود و شرایط برای اداره فدرال مهاجرت و پناهندگان (BAMF) راحت تر شود. بر اساس یک گزارش، متوسط ​​طول رسیدگی دادگاه پناهندگی در حال حاضر بیش از دو سال است.

وی افزود: شکی نیست که آلمان برای مقابله با کمبود کارگران و کارگران ماهر به مهاجرت نیاز دارد. بنابراین، مهاجران خوب ادغام شده که سال ها در آلمان زندگی می کنند باید چشم انداز بهتری داشته باشند.

اما این ابتکار باعث نارضایتی مردم آلمان شده است. ترس زیادی وجود دارد که مهاجران فقط به دلیل مزایای اجتماعی نسبتاً بالا به آلمان بیایند. در همین حال، فایزر به افزایش مهاجرت ها اعتقادی ندارد.

به منظور بهبود فرصت‌های مهاجرت، وزیر کشور فدرال می‌خواهد یک مفهوم کلی جدید ایجاد کند، یعنی همکاری اقتصادی و صلاحیت برای بازار کار از یک سو، و همچنین بازگشت و اخراج های مداوم از سوی دیگر.

بنابراین به اعتقاد فایزر یک تغییر کلی در سیاست مهاجرت مورد نیاز است که بر اساس آن شرایط ورود از قبل بررسی شده و معیارهای روشن برای پناهندگی ایجاد شود.. فایزر می گوید: به این ترتیب، ما همچنین می توانیم قاچاقچیانی را که افراد را به طور غیرقانونی از مسیرهای خطرناک وارد اتحادیه اروپا می کنند، مهار کنیم.

به گفته وی همچنین باید تدابیری برای کاهش تعداد ورودهای غیرقانونی پناهجویان اتخاذ شود – زیرا این تعداد اخیراً افزایش یافته است. اروپا در درجه اول با افزایش کنترل مرزها به این موضوع واکنش نشان می دهد. وزیر کشور آلمان تاکید کرد که مجموعه ای از اقدامات از مدت ها قبل در سطح اروپایی و ملی برای مقابله با افزایش تعداد ورودی های غیرقانونی انجام شده است.

به گفته فایزر، اتریش و جمهوری چک کنترل مرزی با اسلواکی را آغاز کرده‌اند و آلمان نیز کنترل‌های مرزی ثابت موقت با اتریش را تمدید کرده است. یک برنامه عملیاتی نیز با سوئیس در این هفته تنظیم شد که کنترل مشترک قطارهای سوئیس و در مرز را فراهم می کند.

وزیر کشور فدرال آلمان همچنین بر لزوم در پیش گرفتن اقداماتی برای افزایش اخراج های پناهندگان تاکید کرده و گفت: برای این منظور، موافقت نامه های عملی مهاجرت باید با کشورهای میزبان مربوطه به توافق برسد. وظیفه اصلی قرار است به یواخیم استمپ، وزیر سابق ادغام نوردراین وستفالن محول شود. استمپ از ابتدای سال 2023 به عنوان نماینده ویژه برایرسیدگی به این مسئله منصوب خواهد شد.

وزیر کشور آلمان از توافقنامه های مهاجرتی جدید خبر داد. وی در مصاحبه با روزنامه دی ولت گفت که این امر به تازگی با هند محقق شده است. وی تاکید کرد: در آینده، جوانان هندی واجد شرایط می توانند به عنوان کارگران ماهر در آلمان کار کنند. در عین حال، قوانین روشنی را با هند برای اخراج افرادی که اجازه اقامت در کشور ما را ندارند مورد توافق قرار گرفته و این یک سیاست متعادل است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 918240