naynava
25 اسفند 1401 - 01:45

تمامی امکانات آتش نشانی و لجستیکی در شهرستان‌های گیلان فراهم شود

رشت - استاندار گیلان گفت: تمامی امکانات آتش نشانی و لجستیکی در شهرستانهای گیلان فراهم شود و از صدور پروانه ساخت ساختمان‌های چندین طبقه در شهرهایی که با مشکل لجستیکی مواجه هستند جلوگیری شود.

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله عباسی امروز چهارشنبه در جلسه مشترک فرمانداران، بخشداران و شهرداران گیلان با محوریت تسهیلات سفرهای نوروزی، اظهار کرد: توسعه زیرساخت‌های رفاهی و گردشگری در استان گیلان برای استقبال از مسافران نوروزی مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه گیلان یکی از گردشگر پذیرترین استان‌های کشور است، افزود: در آستانه نوروز زیرساخت‌ها و المان‌های شهری توسعه یافته و در معرفی پیشینه تاریخی شهرها و محصولات کشاورزی و صنایع دستی توجه شود.

استاندار گیلان با اشاره به نقش مهم و تأثیرگذار استفاده از نظر مشورتی شهرداران از سازمان همیاری‌ها، اضافه کرد: شهرداران از ظرفیت ماشین آلاتی، لجستیکی و مشورتی سازمان همیاری‌ها و شهرداری‌ها بهره مند شوند.

عباسی با بیان اینکه برخی شهرهای گیلان با کمبود امکانات لجستیکی و آتش نشانی رنج می‌برند، گفت: شهرهایی که در حوزه امکانات آتش نشانی به ویژه نردبان آتش نشانی با مشکل مواجه اند باید با محوریت معاون هماهنگی امور عمرانی این امکانات در مناطق مختلف گیلان فراهم شود.

وی با تاکید بر اینکه تمامی امکانات آتش نشانی و لجستیکی در شهرستان‌های گیلان فراهم شود، افزود: در غیر این صورت از صدور پروانه ساخت ساختمان‌های چندین طبقه در شهرهایی که با مشکل لجستیکی در حوزه آتش نشانی مواجه هستند جلوگیری شود.

شهرداران رکن اصلی خدمات رسانی به آحاد جامعه اند

استاندار گیلان با قدردانی از زحمات شهرداران آنان را در خط مقدم ارائه خدمات به مردم دانست و بیان کرد: مردم به مسئولان اعتماد کرده‌اند، شهرداران رکن اصلی خدمات رسانی به آحاد جامعه اند و در کنار فرمانداران و بخشداران به عنوان عضو مؤثر توسعه شهرها باید پای کار مردم باشند.

عباسی یکی از وظایف مهم شهرداران را ساماندهی پسماند و تفکیک زباله از مبدا برشمرد و اضافه کرد: ما به مردم وعده داده‌ایم که در حوزه پسماند بتوانیم مشکلات را برطرف کنیم و باید کار خود را به درستی انجام دهیم و به مردم پاسخگو باشیم.

وی ادامه داد: در یکسال گذشته و در گیلان اقدامات خوبی در حوزه پسماند به ویژه پسماند سراوان انجام شده است که در تاریخ گیلان بی سابقه بوده است.

تفکیک زباله در ۷۰۰ روستای استان زباله انجام می‌شود

استاندار گیلان با بیان اینکه تفکیک زباله در ۷۰۰ روستای استان زباله انجام می‌شود، گفت: برخی از شهرهای گیلان همچون اسالم، انزلی و کیاشهر و … در ساماندهی پسماند و تفکیک از مبدا به خوبی عمل کردند و در ۷۰۰ روستای گیلان تفکیک زباله از منزل انجام می‌شود.

عباسی تصریح کرد: اعتبارات حوزه پسماند و نیز تخصیص‌های ویژه توسعه شهری، نخست به شهرهایی تعلق می‌گیرد که مدیریت شهری آن، در حوزه ساماندهی پسماند برای ارائه خدمات مطلوب به مردم، موفق باشند.

وی با تاکید بر برپایی نمایشگاه‌های دائمی و موقت صنایع دستی و محصولات کشاورزی و دامی در تمامی نقاط استان گیلان در آستانه سال نو، افزود: به کار آفرینان حوزه کشاورزی، صنایع دستی و محصولات صنایع تبدیلی تسهیلات اعطا می‌شود تا از این طریق بتوانند با برپایی نمایشگاه دائمی به ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی استان گیلان کمک کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1095545