naynava
15 آذر 1401 - 17:09

موضوع آب اصفهان هفتگی پیگیری می‌شود/ بایستی از منزلت و شأن دانشجویان مراقبت کنیم

استاندار اصفهان با بیان این‌که وزارت‌ نیرو موظف شد اقداماتی همچون کنترل برداشت‌های مسیر زاینده‌رود را انجام دهد، گفت: به صورت هفتگی پیگیر مشکل آب هستیم و هفته‌ای نبوده که برای این موضوع وقت‌گذاری نداشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان ظهر امروز در دیدار با نمایندگان تشکل‌های دانشجویی استان اصفهان ضمن گرامی‌داشت ۱۶ آذر و روز دانشجو اظهار داشت:  از حضور در بین دانشجویان استقبال می‌کنیم و آماده شنیدن سخنان و انتقادات آن‌ها هستیم، از ابتدای حضور در استانداری سعی بر ایجاد حداکثری ارتباط با اقشار مختلف داشته‌ام و این سومین دیدار من با قشر دانشجویان است. 

وی افزود: هر زمانی که نیاز باشد و دعوتی صورت بگیرد، برنامه‌ریزی‌های لازم را برای حضور و توجه به پیشنهادات و نظرات دانشجویان خواهیم داشت. 

مرتضوی با اشاره به مشکل آب در اصفهان بیان کرد: مباحث مربوط به آب از ۶ دولت قبل در اصفهان آغاز و در زمان‌های مختلفی برداشت‌هایی بدون اینکه جایگزینی برای آن  پیاده‌سازی شود، انجام شده است. 

استاندار اصفهان با یادآوری اینکه در حال حاضر موضوع آب تبدیل به بحران شده و ذخایر آبی ۱۳ میلیارد متر مکعب کاهش پیدا کرده است، عنوان کرد: زمانی وارد استانداری شدم که بحران خیلی جدی بود و در این راستا میان مردم حاضر شدیم و پیگیری‌ها را به‌صورت جدی آغاز کردیم. 

وی با اشاره به تشکیل قرارگاه آب در اصفهان گفت: صاحب‌ نظرانی را در این قرارگاه دعوت کردیم و هر شخصی هر ایده‌ای را در راستای حل مشکلات آب در نظر داشت ارائه کرد، کمیته‌هایی هم تشکیل شد و در نهایت به یک برنامه ۲۵ گانه رسیدیم. 

مرتضوی با بیان اینکه برنامه مذکور به رئیس جمهور ارائه شد، گفت: با پیگیری‌ها و بررسی‌های مستمر مسؤولان سطح استانی و ملی، با دستور رئیس‌جمهور مقرر شد تا مسأله آب اصفهان در ۵ محور پیگیری شود و دستگاه‌های مختلفی نیز در این راستا مسؤول پیگیری برنامه‌ها و اهداف شدند. 

استاندار اصفهان با بیان اینکه وزارت‌ نیرو موظف شد اقداماتی همچون کنترل برداشت‌های مسیر زاینده‌رود را انجام دهد، خاطر نشان کرد: به صورت هفتگی پیگیر مشکل آب هستیم و هفته‌ای نبوده که برای این موضوع  وقت‌گذاری نداشته باشیم. 

وی گفت: کسانی که نمی‌خواهند پیشرفت‌های ایران را در حوزه‌های مختلف ببینند با رسانه‌های خود تلاش می‌کنند که مشکلاتی را ایجاد و نظم عمومی را مختل کنند اما در اصفهان به‌دلیل بالا بودن سواد رسانه‌ای و اقدامات بسیار خوب نهادهای فرهنگی، کمتر شاهد نا آرامی‌ها بوده‌ایم. 

مرتضوی در ادامه با تأکید بر ضرورت تقویت رسانه‌ها در کشور و توجه به موضوع اطلاع‌رسانی اظهار کرد: با پیگیری دولت، اقداماتی ویژه در شورای اطلاع‌رسانی کشور برنامه‌ریزی شده که دستاوردهای خوبی را به دنبال خواهد داشت. 

استاندار اصفهان با بیان اینکه اعتراض مسالمت‌‌آمیز و نقد منصفانه حق مسلم همه است، گفت: دانشجویان نیز با انتقادات و پیشنهادات خود مارا یاری اما طبق جایگاه و شأن خود اقدام کنند، افرادی واقعا دلسوز هستند اما بعضی وقت‌ها مشاهده می‌شود که به بهانه اعتراض اقدامات نادرستی شکل می‌گیرد که به دور از مقام دانشجو است و بقیه باید مراقبت کنند که وارد این مسائل نشوند، بایستی از منزلت و شأن دانشجویان مراقبت کنیم، تا دانشجویان فرهیخته مرجع سخنان سنجیده در کشور باشند.

وی با بیان اینکه دستگاه قضایی در حال رسیدگی به پرونده متخلفان جریانات اخیر است، گفت: حمایت‌های لازم از آن دسته از دانشجویانی که در جریانات اخیر قابل بخشش باشند انجام خواهد شد تا مشکلی در موضوع تحصیلی آن‌ها ایجاد نشود. 

مرتضوی با بیان اینکه همه به خوبی می‌دانیم که مشکلاتی در کشور وجود دارد و ضرورت دارد که سریع‌تر برای حل آن اقدام شود اما نباید اجازه دهیم رسانه‌های بیگانه و صاحبان آن‌ها که کمترین دلسوزی را برای ما ندارند تصمیم‌گیری کنند، گفت: مشکلات کشور با همت و پیگیری مردم و مسؤولان حل خواهد شد. 

استاندار اصفهان با اشاره به پیگیری مستمر مشکلات و مسائل استانی گفت: سال گذشته در فضای کسب و کار رتبه ۲۳ را داشتیم ولی امسال این عدد به ۵ رسیده است که حاصل پیگیری مسؤولان استانی و مشارکت مردم بوده است. 

وی همچنین در پاسخ به مشکلات انتخاب رؤسای بعضی از دانشگاه‌ها گفت:  فرایند انتخاب رئیس دانشگاه از سمت وزارت و با تعامل با استاندار انجام می‌شود، سعی بر این بوده که نهایت همکاری را داشته باشیم تا مشکلات و مسائل حوزه دانشگاه مرتفع شود و اگر مشکلاتی وجود دارد باید توسط وزارت ذی‌ربط بررسی شود.

مرتضوی با اشاره به روند انتصاب مدیران در استان گفت: سعی کرده‌ایم در انتخاب مدیران به جوانان توجه ویژه‌ای را داشته باشیم و این رویکرد را از این پس هم ادامه خواهیم داد، موضوع جوان‌گرایی به صورت جدی در دولت سیزدهم در دستور کار قرار دارد.

استاندار اصفهان با بیان اینکه اصفهان در چندین دوره از تاریخ پایتخت بوده است و پیشینه‌ها و امکاناتی را داشته است، گفت: این موضوع سبب برخوردار شمردن این استان شده است و همچنین مدیرانی که به این استان می‌آمده‌اند این اصطلاح را به کار برده‌اند، در تلاش هستیم که این موضوع را حل کنیم چرا که هنوز هم در شهر اصفهان  و سایر مناطق استان شاهد مناطق محروم هستیم. 

وی  با اشاره به توجه ویژه دولت در موضوع توجه به محرومان تصریح کرد:  دولت سیزدهم برنامه‌های شاخصی را برای توانمند ساختن و کمک به محرومان دارد و موضوع اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها یکی از این موضوعات است. 

مرتضوی در پایان با اشاره به اقدامات دشمن در راستای ضربه به نیروهای خدمت‌گذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گفت: بسیج و بسیجیان خدمات بسیار زیادی را انجام داده و می‌دهند ولی رسانه‌های دشمن ظلم بزرگی را به این عزیزان می‌کنند، باید مراقبت کنیم که دشمن بر روی ما تأثیر نگذارد زیرا برای امنیتی که داریم خون افراد زیادی به زمین ریخته شده و امید است با بصیرت و آگاهی و همچنین مشارکت همگانی بیش از پیش شاهد رشد و پیشرفت کشورمان باشیم.

پایان پیام/۶۳۱۲۲

منبع: فارس
شناسه خبر: 899745