naynava
23 اسفند 1401 - 15:50

پیش بینی رشد ۳۰ درصدی سفرهای نوروزی در مازندران

ساری- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران گفت: پیش بینی می‌شود سفرهای نوروزی به مازندران امسال ۳۰ درصد افزایش داشته باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا علیخانی بعدازظهر سه شنبه در ادامه سفر به شهرستان‌های غرب مازندران برای بررسی وضعیت ساماندهی و پاکسازی معابر، سواحل و رودخانه‌های استان، امروز با بیان اینکه نظام حاکمیتی و حکمرانی شهرها باید آماده استقبال از مسافران نوروزی باشند، اظهار کرد: مدیران شهرها تلاش کنند تا بالاترین ایمنی رفاه و آسایش سفر برای مسافران نوروزی رقم بخورد.

وی از پیش بینی افزایش ۳۰ درصدی سفر به مازندران در ایام نوروز خبر داد و افزود: در بازدیدهای اخیر مشاهده گردید که آمادگی خوبی در شهرهای استان ایجاد شده است و تلاش شود تا کاستی‌های موجود رفع شود.

معاون عمرانی استاندار مازندران مسافرخیز بودن مازندران را نیازمند بازدید و سرکشی از شهرستان‌ها دانست و یادآورشد: بنا داریم وضعیت همه شهرهای استان بازدید و ارزیابی شود.

علیخانی با اشاره به اینکه از محورهای مواصلاتی استان جهت بررسی وضعیت ایمنی و سهولت سفر نیز بازدید خواهد شد، تصریح کرد: در کنار شهرداران، دستگاه‌های امدادی، خدماتی، پلیس راه و راهور فراجا نیز در حال تلاش برای ایجاد شرایط مطمئن سفر برای ههم میهنان هستند.

وی از شهرداران خواست تا به نصب المان در ورودی و سطح شهرها اهتمام جدی داشته باشند و خاطرنشان کرد: المان ایجاد شده با فرهنگ شهری همخوانی داشته باشد و همچنین به دلیل هم زمانی نوروز امسال با ماه مبارک رمضان، هردو دیده شود.

معاون عمرانی استاندار مازندران نظافت، تمیزی و سلامت شهر را ۵۰ درصد کار شهرداران در این ایام اعلام و تصریح کرد: شهرهایی که دارای رودخانه و دریا هستند، زیباسازی و پاکسازی رودخانه و سواحل را انجام بدهند

منبع: مهر
شناسه خبر: 1092727