naynava
05 بهمن 1401 - 22:18

وزیر دفاع آلمان: اولین تانک های لئوپارد ظرف سه ماه آینده به اوکراین می رسد

وزیر دفاع آلمان در سخنانی اعلام کرد که اولین تانک های لئوپارد ظرف سه ماه آینده به اوکراین می رسد و ارتش آلمان به سرعت آموزش سربازان اوکراینی را آغاز می کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از "ان تی وی" آلمان، پس از تردیدهای بسیار، آلمان اکنون تانک های اصلی نبرد لئوپارد را به اوکراین عرضه می کند. پیستوریوس، وزیر دفاع آلمان اکنون می گوید اولین واحدها می توانند ظرف سه ماه به اوکراین برسند. به گفته وی آموزش سربازان اوکراینی نیز قرار است در آینده نزدیک آغاز شود.

به گفته "بوریس پیستوریوس"، وزیر دفاع آلمان، آلمان می‌تواند در عرض سه ماه اولین تانک‌های اصلی نبرد لئوپارد را در اختیار اوکراین قرار دهد. پیستوریوس پس از نشست کمیته دفاعی پارلمان آلمان در برلین گفت که ارتش آلمان اکنون بسیار سریع آموزش سربازان اوکراینی روی تانک و روشن‌سازی مسیرهای تدارکاتی را آغاز خواهد کرد . پیستوریوس تصمیم برای تحویل تانک‌های اصلی جنگ را تاریخی توصیف کرد، زیرا به گفته وی این تصمیم در سطح بین‌المللی هماهنگ بود و همچنین به این دلیل که در یک موقعیت بسیار انفجاری در اوکراین اتفاق افتاد.

پیستوریوس همچنین گفت که مذاکرات را با صنایع دفاعی در مدت زمان کوتاهی آغاز خواهد کرد. به گفته وی این نه تنها در مورد تانک های لئوپارد، بلکه در مورد چگونگی یافتن مسیرهای تدارکات قابل اطمینان تر و سریع تر نیز خواهد بود. به گفته وی این چالش چند سال آینده خواهد بود.

پیستوریوس لئوپارد 2 را احتمالاً در این جنگ یا در این مرحله از جنگ به عنوان یک تغییرگر بازی مهم توصیف کرد. به گفته وی به عنوان اولین گام، آلمان تانک‌های لئوپارد نسبتاً جدیدی را از ذخایر ارتش آلمان در دسترس قرار خواهد داد تا همراه با شرکای خود، یک گردان اول را برای تحویل به اوکراین بفرستید. به گفته وی در مرحله دوم، گردان دوم باید از تانک های قدیمی تر لئوپارد تشکیل شود. پیستوریوس گفت: این کار کمی بیشتر طول می کشد. هدف این است که بتوانیم در سریع ترین زمان ممکن تحویل دهیم. پیستوریوس همچنین از گفتگوهای بیشتر با شرکا در مورد ادامه تحویل های برنامه ریزی شده خبر داد. بسته به تعریف، یک گردان شامل چندین تانک است که معمولاً 44 تانک است. آلمان اعلام کرده بود که یک گروه متشکل از 14 لئوپارد 2 را تحویل خواهد داد.

پیستوریوس از لهستان، کانادا، اسپانیا و پرتغال به عنوان دیگر کشورهای تامین کننده نام برد. وی همچنین از مذاکرات با صنعت تسلیحات در مورد چگونگی یافتن مسیرهای تدارکات قابل اطمینان تر و سریع تر نیز سخن گفت. وی افزود: این چالش برای چند سال آینده خواهد بود. وزیر در عین حال تصریح کرد: ما حزب جنگ نمی شویم تحویل تانک های اصلی نبرد دلیلی برای جشن گرفتن نیست، حتی اگر برخی بخواهند این کار را انجام دهند. وی افزود: تصمیم گیری در مورد چنین چیزهایی هرگز نمی تواند بسیار خوشحال کننده باشد و این یک تصمیم ضروری است.

اولاف شولتز صدراعظم آلمان هم امروز چهارشنبه اعلام کرد که این تصمیم در راستای حمایت از اوکراین با بیشترین توان است و همچنین برلین طبق رفتار هماهنگ بین‌المللی عمل می‌کند.

در بیانیه صدراعظم آلمان آمده است که هدف ایجاد سریع دو گردان با تانک‌های لئوپارد 2 برای اوکراین است و در ابتدا 14 فروند از انبار برلین به کی‌یف عرضه خواهد شد.

لهستان همچنین وعده 14 تانک را داده و انگلیس هم قول 14 فروند تانک چلنجر خود را به اوکراین داده است.

تصمیم برلین مسیر را برای دیگر کشورها از جمله لهستان، فنلاند و نروژ برای عرضه برخی از تانک‌های لئوپارد خود به اوکراین هموار کرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 998430