naynava
15 آذر 1401 - 20:03

اجرای فعالیت‌های مدرسه به دانش‌آموزان سپرده شود

وزیر آموزش و پرورش در پیامی به مناسبت هفته گرامیداشت، قرآن عترت و نماز بر سپردن فعالیت های مدرسه به دانش‌آموزان تأکید کرد.

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در پیامی به مناسبت هفته گرامیداشت، قرآن عترت و نماز بر سپردن فعالیت‌های مدرسه به دانش‌آموزان تأکید کرد.

در این پیام آمده است: در شرایطی که نظام تعلیم و تربیت جمهوری اسلامی در مسیر تحقق حیات طیبه جامعه عدل جهانی و تمدن اسلامی ایرانی قدم برداشته است، دشمنان اسلام در یک جنگ، ترکیبی بخش اعظمی از هجوم خود را معطوف به فطرت‌های پاک و بی آلایش نوجوانان و جوانان کرده و سعی دارند بـا بـه تعطیلی کشاندن فعالیت‌های مدارس فرزندان ما را از مسیر خود منحرف و از فتح قله های پیشرفت بازدارند.

در چنین شرایطی گسترش فعالیت‌های تربیتی به ویژه در حوزه‌های دینی و ارزشی قرآن، عترت و نماز، می‌تواند با برجسته کردن معنویت و اخلاق در سطح مدارس و تقویت ایمان دانش‌آموزان، ضمن خنثی کردن توطئه‌ها، فرصت های جدیدی پیش روی دست اندرکاران تعلیم و تربیت قرار دهد.

ضمن تبریک فرارسیدن هفته گرامیداشت، قرآن عترت و نماز به فرهنگیان و دانش آموزان عزیز، عاملان قرآن کریم، عاشقان اهل بیت (علیهم السلام) و اقامه کنندگان نماز، از همکارانم در سراسر کشور، به ویژه مدیران مربیان و معاونان پرورشی کارشناسان ادارات و استان‌ها انتظار دارم نسبت به مردمی سازی فعالیت ها به عنوان رویکرد اصلی فعالیت های تربیتی در مدارس عنایت خاص داشته باشند و با استفاده حداکثری از استعدادها و توانمندی‌های دانش‌آموزان، اجرای فعالیت‌های مدرسه را به خود آنها واگذار کنند و خود نقش هدایت و راهبری را بر عهده بگیرند.

برای سرعت بخشیدن به کارها بهترین گزینه کار جهادی است و باید با شبکه سازی در سطوح مختلف، به صورت انقلابی عمل کنیم و قدمی نو در شیوه اجرای فعالیتهای تربیتی برداریم. امیدوارم با یاری خداوند بزرگ و بهره گیری از رهنمودهای داهیانه مقام معظم رهبری و به مدد همت بلند شما خادمان قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) فرهنگ قرآنی و سبک زندگی اسلامی بیش از پیش در سطح مدارس و جامعه نهادینه شود و با استمداد از الطاف خداوند متعال در کنار هم تلاش کنیم تا در گام دوم، انقلاب حرکت عظیم الهی انقلاب اسلامی ایران به تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای ظهور دولت کریمه و ولایت عظمای حضرت مهدی عجل الله تعالى فرجه الشریف - متصل شود.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 899870