naynava
21 آذر 1401 - 17:04

درخواست شبکه فدرال انرژی آلمان از شهروندان برای صرفه جویی بیشتر

آژانس شبکه فدرال انرژی آلمان با توجه به در پیش بودن زمستان سخت و سرد از مصرف کنندگان خواست بیش از آنچه تا به حال انجام داد‌ه‌اند در مصرف گاز صرفه جویی کنند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، نشریه دی سایت آلمان در مطلبی نوشت: آژانس شبکه فدرال آلمان از مصرف کنندگان در این کشور خواسته است که بیشتر از آنچه در حال حاضر انجام می دهند در مصرف گاز صرفه جویی کنند. این اتحادیه از صدراعظم فدرال آلمان خواست تا با توجه به دمای پایین زمستانی با مردم به زبان ساده صحبت کند.

کلاوس مولر رئیس سازمان شبکه فدرال (رگولاتور بخش انرژی آلمان) در گفتگویی با تاگس اشپیگل گفته است: صرفه جویی در مصرف گاز در حال حاضر تنها 13 درصد است. به گفته این مقام، اما صرفه جویی 20 درصدی ضروری است. وی افزود: هوا تا چند روز آینده سرد خواهد بود. بنابراین مهم است که تلاش های صرفه جویانه خود را رها نکنیم و تمام زمستان را با این شرایط تحمل کنیم.

مخازن ذخیره گاز در حال حاضر 95 درصد پرتر از همیشه هستند. علاوه بر این، آلمان بسیار بهتر از تابستان آماده است. مولر گفت: ما اکنون گاز را از منابع مختلف دریافت می کنیم، به زودی سه پایانه گاز مایع از نروژ و هلند، از طریق بلژیک و همچنین از طریق فرانسه خواهیم داشت. وی در عین حال گفت: یک دوره سرمای طولانی تر همچنان خطرناک است. وی گفت: در دمای منفی ده درجه، مصرف گاز بالا می رود.

آندریاس یونگ، معاون رئیس حزب دموکرات مسیحی آلمان هم معتقد است که نیاز به افزایش آگاهی عمومی در مورد کمبود گاز وجود دارد. به گفته وی عوامل خطر عبارتند از: زمستان سرد، تحویل بسیار کم گاز مایع و مصرف زیاد. یونگ از صدراعظم فدرال آلمان خواست تا از مردم صرفه جویی بیشتر در انرژی را تقاضا کند.

یونگ گفت: آنچه اکنون مورد نیاز است ارتباطات بسیار واضح از سوی دولت فدرال است، هر کمکی در صرفه جویی در انرژی مهم است! وی افزود: خودستایی های شولتز مبنی بر عرضه‌ای که گفته می‌شود از قبل تضمین شده است، احساس امنیت کاذبی ایجاد می کند. ما انتظار داریم اولاف شولتز به جای ادامه دادن به این روند به زبان ساده با شهروندان صحبت کند.

حزب چپ آلمان هم از رابرت هابک، وزیر اقتصاد خواست تا با گسترش کند شبکه برق در آلمان مقابله کند.. دیتمار بارتش، رهبر جناح چپ، به شبکه تحریریه آلمان گفت: این عجیب است که ما در مورد خطر خاموشی صحبت می کنیم و در عین حال برق به ارزش بیش از 800 میلیون یورو هر سال دور ریخته می شود.

بارتش به شبکه تحریریه آلمان گفت: وزیر اقتصاد باید در نهایت توسعه ضعیف شبکه برق را بهبود بخشدو از مصرف کنندگان در برابر چنین هزینه هایی محافظت کند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 906598